E, 5.06.2023

Toimub esimene rahvusvaheline Arvo Pärdile pühendatud teaduskonverents

BNS
Facebook Twitter
Comments
Arvo Pärdi keskus Laulasmaal.
Arvo Pärdi keskus Laulasmaal. Foto: Madis Veltman

Arvo Pärdi keskuses ja veebikeskkonnas stream.arvopart.ee toimub reedel ja laupäeval rahvusvaheline teaduskonverents "Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid".

Konverentsi korraldavad Arvo Pärdi keskus ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia. Tegemist on esimese Arvo Pärdi loomingule pühendatud rahvusvahelise teaduskonverentsiga Eestis.

Aasta võrra edasi lükkunud konverents on pühendatud Arvo Pärdi 85. sünnipäevale ning selle eesmärk on elavdada tema loomingu uurimist ja lahtimõtestamist. Õpetlased Euroopast, Ameerika ühendriikidest ja Austraaliast otsivad uusi vaatenurki Pärdi heliteoste tekstianalüüsile, avavad selle teoloogilisi ja kultuurilisi taustu ning mõtestavad tema loominguprotsessi eripära.

"Nii nagu Arvo Pärdi looming kõnetab kogu maailmas erinevaid publikukihte ja inspireerib erilaadseid kunstilisi tõlgendusi, on sellest saanud ka nähtus, millest huvituvad teoloogia, muusika- ja religioonipsühholoogia, kultuurisotsioloogia, kunstiteadus ja mitmed teisedki valdkonnad," ütles konverentsi programmi kuraator, Eesti muusika- ja teatriakadeemia professor Toomas Siitan.

Konverentsi ettekandjate hulgas on tunnustatud Pärdi-uurijad, monograafiate või publikatsioonide autorid Peter J. Schmelz, Leopold Brauneiss, Peter C. Bouteneff, Jeffers Engelhardt, Kevin C. Karnes, Andreas Waczkat, Chris May ning Toomas Siitan ja Mart Humal, Tauri Tölpt ja ikoonimaalija, diakon Nikita Andrejev.

Programmi kuraator on Eesti muusika- ja teatriakadeemia professor ning Arvo Pärdi keskuse loomenõukogu liige Toomas Siitan.

Konverents on tasuta ning avatud kõigile huvilistele. 

Konverentsi raames annab reedel kell 17.30 kontserdi "Missa syllabica" ansambel Vox Clamantis dirigent Jaan-Eik Tulve juhatusel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles