Kohalik vaegnägija tegi teledebüüdi saates "Õhtu!"

, suvereporter
Copy
Maarja-Liis Orgmets ja pimedate raamatukogu teabejuht Priit Kasepalu käisid telesaates "Õhtu!" tutvustamas pimedate ja nägemispuudega inimeste elu.
Maarja-Liis Orgmets ja pimedate raamatukogu teabejuht Priit Kasepalu käisid telesaates "Õhtu!" tutvustamas pimedate ja nägemispuudega inimeste elu. Foto: Piret Aus

Pimedate liidu projektides osalev nägemispuudega Maarja-Liis Orgmets ja pimedate raamatukogu teabejuht Priit Kasepalu käisid telesaate "Õhtu!" salvestusel seoses täna tähistatava valge kepi päevaga. Tähtpäevaga juhitakse tähelepanu nägemispuudega inimeste erivajadustele.

Maarja-Liis Orgmets, kes on oma südameasjaks võtnud nägemispuudega noorte heaolusse panustamise, ütles, et pimedaid ajab sõna "vaatama" pigem naerma. "Arvatakse, et nägemispuue ja vaatamisega seotud sõnad on pimedatele tundlik teema, aga tegelikult ei pea kartma sellest rääkimist. Ma vaatan telekat vahel ainult kuulates, aga ma ei hakka ju ütlema, et ma kuulan telekat, see tundub ebaloomulik," kõneles ta.

Täiesti pime Priit Kasepalu tutvustab abivahendeid, mida pimedad kasutavad igapäevaelus. Nendeks on näiteks rääkiv kell, värvi- ja veetaseme määraja. Saates näidatakse, kuidas need seadmed töötavad. Valge kepi tutvustamiseks ei jagunud aga aega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles