Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kindlalt eelistatud poliitik kandideerib hoopis naabervallas

Kadrina rahvamajas asuvas valimisjaoskonnas oli valimispäeval  kella 12.50-ks hääletamas käinud 252 inimest. Koos eelhääletajatega oli selleks hetkeks valiku teinud 665 vallaelanikku. FOTO: Marianne Loorents

Kadrina rahvamajas tegutsevas valimisjaoskonnas valitses täna keskpäeval rahulik ja sõbralik meeleolu. Küll aga olevat väike segadus tekkinud eelvalimiste ajal, kui üks vanahärra olnud ilmselgelt pettunud, sest ei saanudki anda oma häält kandidaadile, keda ta kindlalt eelistas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

"Üks meie valla elanik, vanem härra, teadis väga täpselt, kelle poolt ta tahab hääletada," meenutas valimiskomisjoni liige Krista Kirsimäe. "Paraku kandideerib see inimene Tapa vallas. Selgitasime vanahärrale, et teise valla kandidaatide poolt hääletada ei saa. Härra oli pettunud ja tema pettumus suurenes veelgi, kui kuulis, et ka see erakond, millele tema eelistus kuulub, oma nimekirjaga Kadrina vallas ei kandideeri."

Valimiskomisjon soovitas vanahärral leida mõni teine kandidaat. "Ta ütles, et peab sellisel juhul õues nõu pidama," kõneles Kirsimäe. "Tahtis koos sedeliga ruumist välja minna, aga seda ei saanud me lubada. Arvasime juba, et ta ei tulegi tagasi, aga tuli ikka. Arvan, et pidas ikka naisega nõu. Midagi ta sedelile ka kirjutas, aga otsustades käega rehmamise ja porisemise põhjal ta olukorraga rahul polnud."

Tagasi üles
Back