Rakvere koalitsioon sündis valimisteööl

Copy
Linna juhtidena jätkavad Mihkel Juhkami (paremal) ja Triin Varek. Neid seirab Isamaa nimekirjas kandideerinud Anti Palmi.
Linna juhtidena jätkavad Mihkel Juhkami (paremal) ja Triin Varek. Neid seirab Isamaa nimekirjas kandideerinud Anti Palmi. Foto: Marianne Loorents

Üle kahe tunni nõu pidanud Isamaa ja keskerakond jõudsid valimistejärgsel ööl kokkuleppele koalitsiooni sõlmimiseks Rakvere linnas. Selle aja jooksul räägiti läbi ka koalitsioonilepingu detailid. Linnapeana jätkab Triin Varek ja volikogu esimehena Mihkel Juhkami.

Isamaa sai Rakvere linnavolikogusse üheksa mandaati (esialgu veel mitteametlikud andmed) ja keskerakond neli. Kuna Rakvere volikogus on 21 kohta, piisab neist mandaatidest koalitsiooni sõlmimiseks. Senised koalitsioonipartnerid sotsiaaldemokraadid jäeti kõnelustest kõrvale.

Isamaa esindaja Marko Pomerants ütles, et koalitsioonilepingu kirjutasid kokku tema koos keskerakondlase Laur Kaljuveega. "Meil on sündinud koalitsioonilepingu eelvariant," lausus Pomerants. "Isamaa saab volikogu esimehe ja kahe abilinnapea ametikoha, keskerakonnale jääb linnapea ja volikogu aseesimehe koht. Valitsemisprogrammis on mõlema erakonna peamised lubadused sees."

​Selline ametikohtade jaotus tähendab, et linnapeana jätkab Triin Varek ja volikogu esimehena Mihkel Juhkami. Abilinnapeade ametisse asuvad Virumaa Teataja hinnangul Kert Karus ja Neeme-Jaak Paap.

​Triin Varek ütles, et läbirääkimised jätkuvad homme kell 16.

Tagasi üles