Pärast valimistulemusi Tapal valimised võitnud valimisliit Valgejõgi läheb esimesena kosja EKRE-le

Andres Tohver
, ajakirjanik
Copy
Alari Kirt.
Alari Kirt. Foto: Marianne Loorents

Kohalikud valimised Tapa vallas võitis valimisliit Valgejõgi 35,4%-ga, mis annab neile 21-kohalises volikogus kaheksa kohta. Järgnesid Eesti Keskerakond (19,1%, 4 kohta), Eesti Reformierakond (17,1%, 4 kohta), EKRE (13,8%, 3 kohta) ja valimisliit Koostöö (12,8%, 2 kohta). Erakond Isamaa (1,4%) ja erakond Eestimaa Rohelised (0,5%) Tapal valimiskünnist ei ületanud.

Viimased kolm aastat Tapa vallavanema ametit pidanud reformierakondlase Riho Telli sõnul on tõenäosuseks fifty-fifty, et ta vallavanemana jätkab. Sellise võimaluse annaks reformierakonnale koalitsioon keskerakonna ja EKRE-ga, millel oleks volikogus 11 kohta ehk ühehääleline enamus. "Kaalukeeleks ju saab ilmselgelt EKRE. Me oleme kohtunud nende esinumbri Aigar Põderiga, aga EKRE kohtub ka teistega," ütles Tell.

"Oleme kohtunud Riho Telliga. See oli pigem valimistulemuste arutelu, mis leidis aset valimistejärgsel ööl," selgitas keskerakonna esinumber, Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov. Reformierakonna, keskerakonna ja EKRE koalitsiooni pidas ta üksnes teoreetiliseks võimaluseks. "Oleme õnnitlenud EKRE-t hea valimistulemuse puhul, aga koalitsiooniläbirääkimised on midagi muud." Butšenkov andis mõista, et ei välista keskerakonna koalitsiooni Valgejõega ning enda rolli volikogu esimehena selles.

Tagasi üles