Pärast valimistulemusi Väike-Maarja vallas võidutses reformierakond

Eva Samolberg
, peatoimetaja
Copy
Praegune Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla pälvis taas rahva usalduse.
Praegune Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla pälvis taas rahva usalduse. Foto: Meelis Meilbaum

Kui Rakvere linnas pidi reformierakond leppima tänavustel valimistel kaotusega, siis Väike-Maarja vallas saatis reformikaid edu, sest kogu häälesaagist nopiti suisa 32,4 protsenti ja praegune vallajuht Indrek Kesküla osutus tõeliseks häältemagnetiks.

Keskülale anti 449 häält, mis tähendab märgatavat edu keskerakondlase Siret Kotka (222 häält) ees. Indrek Kesküla rääkis, et on tulemusega mõistagi väga rahul ja teeb oma valijatele selle usalduse eest sügava kummarduse.

Esmaspäeva pärastlõunal käisid Väike-Maarja vallas hoogsad läbirääkimised võimukoalitsiooni moodustamiseks. Indrek Kesküla ütles, et ühisosa loodetakse leida eri pooltega, et loodav koalitsioon oleks võimalikult laiapõhjaline. "Maapiirkonnas ei saa välistamise teed minna," kommenteeris Kesküla küsimust, kas reformierakond on mõned poliitilised jõud juba ka välistanud. Ta lisas, et tegeleda tuleb sisuga ja kaaluda valikuid põhjalikult, mistõttu ei mõista ta ka seda, et Rakveres hakati öösel võimalikult ruttu kokkuleppeid sõlmima. "Meil algas töö täna hommikust kohe pihta," lausus Indrek Kesküla eile.

Tagasi üles