L, 9.12.2023

Rakvere linnavolikogu üks mandaat kolis öösel Isamaa juurest minema (2)

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
EKRE oli valimiste tulemusega rahul terves maakonnas. Juba õhtusel valimispeol oldi heas meeleolus, mis aina süvenes uute poolthäälte lisandumisel.
EKRE oli valimiste tulemusega rahul terves maakonnas. Juba õhtusel valimispeol oldi heas meeleolus, mis aina süvenes uute poolthäälte lisandumisel. Foto: Marianne Loorents

Rakvere Isamaa poliitikud heitsid öösel vastu eilset magama teadmises, et neil on uues volikogus üheksa kohta, ja hommikul ärgates avastasid, et ühe mandaadi on valimisliidu esindaja Andres Jaadla endale saanud.

Kui hääled on loetud kõigis jaoskondades ja neile on lisatud e-hääled, on üldjuhul mandaatide jaotus selgunud. Enne tulemuste ametlikuks kuulutamist loetakse sedelid muidugi üle, aga isegi kui esialgses protseduuris oli ühe-kahe häälega eksitud, ei muuda see üldpilti.

Rakveres läks aga teisiti. Veel enne häälte ülelugemist. Nimelt selgus, et valimisliidul Rakvere Heaks jäi viieprotsendilisest valimiskünnisest (ja ühest mandaadist) puudu kaks häält. Numbrite keeles isegi vähemast: Andres Jaadla juhitud seltskond oli kokku saanud 336 häält, kuid valimiskünnis oli tol hetkel 337,6 häält.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles