Jooksjad lõpetasid hooaja Saaremaal, läbides kolme päevaga maratoni

Tauno Tihti
Kevin Vabaorg (vasakul) ja Taavi Kilki konkureerimas kolme päeva jooksul Saaremaal. Taavi Kilki jäi lõpuks napilt peale. Foto: Riho Lüüs

Tuhatkond jooksufänni lidus kolm päeva Saaremaal, kus tugevast tuulest hoolimata peeti maha teravaid elamusi pakkunud jooksupidu: põder oleks äärepealt mõned võistlejad pikali tormanud ja tuul puhuski mõne mehe konkreetselt külili. Seejuures ei lasknud triatleedid vaid jooksuga tegelejatel end sugugi mugavalt tunda.

Saaremaa on kujunenud eri spordialade hooajalõpu võistluste pidamise kohaks. Alles nädal tagasi lõpetasid rallimehed oma viimase võidukihutamise, läinud nädalavahetusel kogunesid mere taha pikamaajooksu fännid, et traditsiooniliselt läbida kolme päevaga maraton. Ürituse eripäraks ongi tava joosta 10 + 16,195 + 16 kilomeetrit, kusjuures viimasel päeval lähetatakse esiüheksasse kuulujad rajale Gunderseni meetodil ehk vastavalt kaotusele liidrile.

Põhijooksul startis 700 osalejat ja maratonitulemuse sai protokolli 662 maratoonarit. Noorte- ja rahvajooksul osalejatega kokku käis rajal tuhatkond jooksjat.