R, 9.12.2022

Küsitlus: Kuidas olete rahul valimis­tulemustega kodukandis?

Toomas Herm
, ajakirjanik
Küsitlus: Kuidas olete rahul valimis­tulemustega kodukandis?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riho Leichter.
Riho Leichter. Foto: Marianne Loorents

Riho Leichter, Vinni vald

“Siiamaani olen rahul olnud,” kommenteeris Leichter kodukandi valimistulemusi. Vinni vallas valimised võitnud keskerakonna pooldaja mees ei ole. “Isamaa,” nimetas Leichter oma eelistust. Samas ei teinud ta keskerakonna võidust numbrit. “Kui võitis, siis võitis – sellest pole midagi,” nentis Leichter. Kas tema valitud kandidaat volikokku pääses, seda mees öelda ei osanud. Valimistulemusi jälgib ta arvutist, kuid polnud teisipäeva lõunaks jõudnud veel seda teha. Vinni uuelt vallavolikogult ootab Leichter rohkem kõnniteid ja tänavavalgustust. “See on üks suurem probleem,” sõnas ta.

Anne Keerd.
Anne Keerd. Foto: Marianne Loorents

Anne Keerd, Rakvere linn

“Ei oskagi öelda, kas paremaks midagi läheb või ei lähe,” tunnistas Keerd. “Loodame igatahes küll, aga ma ei oska öelda – olen väga kodune inimene viimasel ajal olnud,” lisas ta. Valimistulemusi jälgis Keerd televiisorist. “Seda ka ma lõpuni ei vaadanud. Kaheteistkümneni vaatasin, aga see läks edasi ja ma ei tea, mis seal veel oli,” meenutas Keerd. Temalt hääle saanud kandidaat tegi märkimisväärse tulemuse. “Kuhu ta jõudis, seda ma ei tea,” tunnistas Keerd.

Anette-Grete Tumanov.
Anette-Grete Tumanov. Foto: Marianne Loorents

Anette-Grete Tumanov, Rakvere linn

“Ütleks küll, et olen rahul. Ma küll otseselt seda nii tihedalt ei jälgi, aga jah, olen rahul,” kommenteeris Tumanov valimistulemusi. Tema valitud kandidaat pääses ka linnavolikokku. Tumanov tunnistas, et valimispäeval, pühapäeval, ta keskööni üleval ei olnud. Valimistulemustest sai teada järgmisel päeval uudisteportaalist. Mingeid otseseid ootusi uuele linnavolikogule Tumanovil ei ole. Küll aga võiks tema hinnangul Rakvere kesklinnas olla uus kaubanduskeskus. “Ega kesklinnas suuri kaubanduskeskusi ei ole,” põhjendas Tumanov.

Sirje Kiisküla.
Sirje Kiisküla. Foto: Marianne Loorents

Sirje Kiisküla, Rakvere vald

“Olen väga rahul – sobis mulle,” vastas Kiisküla. Tema hinnangul tulevad Rakvere vallas muutused sellest hoolimata, et vallavolikogu koosseisus suuri muutusi ei ole. Kiisküla sõnul pääses volikokku ka see inimene, kelle poolt tema hääletas. “See pääseb mõnesse paremasse positsiooni isegi,” avaldas ta arvamust. Uuelt volikogult ootab Kiisküla pooleli jäänud projektide jätkamist. “Eks meil ole need kanalisatsiooni- ja veeprobleemid seal külas, kus mina elan,” täpsustas Kiisküla. Küsimusele, kas külaelanikud ikka usuvad vallavolikogusse, vastas ta: “Kellesse nad ikka uskuma peaks – ikka nendesse, kes valitud.” Kiisküla lisas: “Kes meil ikka neid asju muuta saavad – ikka need, kes vallavalitsuses on, kes volikogus on.”

Genadi Dimitriev.
Genadi Dimitriev. Foto: Marianne Loorents

Genadi Dimitriev, Väike-Maarja vald

“Ettearvatult rahul,” kommenteeris Dimitriev valimistulemusi koduvallas. “Ta on ju tegija mees, tuntud rahva hulgas,” põhjendas Dimitriev Väike-Maarja vallavanema Indrek Kesküla head häälesaaki. “Mees, kes käib Ebavere Kange triatlonil, on tegija mees,” täpsustas vallaelanik, kelle valitud kandidaat oli pääsenud ka volikokku. Küsimusele, kust ta valimistulemusi jälgis, vastas Dimitriev: “Facebookist sai ju kohe ruttu.” Mehe hinnangul on kohalikke omavalitsusi vaja. “Riigivõimust ei piisa ju. Kohalikud mehed panevad ikka kohapeal asjad paika,” põhjendas Dimitriev.

Märksõnad
Tagasi üles