Politsei võtab koroonapassi nõuet eiravad ettevõtted pihtide vahele

Politsei võtab tugevamalt pihtide vahele ettevõtted, kes koroonapassi ei kontrolli. Foto on illustreeriv. FOTO: Margus Ansu

Kui seni käisid politseinikud poodides ja bussides maski kandmist kontrollimas, siis edaspidi võetakse luubi alla nende ettevõtete kontrollimine, kes koroonapassi olemasolu ei kontrolli või ei pea selle nõudmist põhjendatuks, kirjutab ERR. 

Koroonapassi nõue kehtib Eestis juba paar kuud, kuid seni pole sellest kinnipidamist suurt kontrollitud, sest politsei on ennekõike tegelenud maskikandmise kohustuse täitmise järelevalvega. Edaspidi hakatakse ennekõike kontrollima koroonapasside olemasolu.

"Me oleme seda teinud üsna vähe, see on olnud teadlik valik, sest muutus ei saa olla järsk ja seda tuleb vaadata ka vastavalt olukorrale. Täna on olukord halb ja halvenemas, haiglad on täis patsiente, tavaline ravi on takistatud, seetõttu ka meie töötaktika muutub," rääkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher.

Terviseamet on PPA-lt tellinud teistsugust tööd ja politsei on oma tegevusi alustanud, lisas Vaher.

Kui seni on politsei pigem tegelenud inimeste hoiatamisega, siis nüüd muututakse Vaheri sõnul karmimaks. "Kui vaja, siis on terviseametil piisav pädevus ka selleks, et ettevõte sulgeda. Kuidas see sulgemine täpsemalt välja näeb ja hakkab toimuma, see arutelu praegu käib, teadaolevalt eksperdid on praegu lahinguplaani kokku leppimas," lausus Vaher.

21.10.2021 23.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto