Lastekaitse Liidu stipendiumile kandideerib üks Lääne-Viru noor

Kõige enam taotlevad lapsed toetust spordi tegemiseks. Foto on illustreeriv. FOTO: Dmitri Kotjuh

Lastekaitse Liidu Fondi stipendiumikonkursil osalemiseks esitas tähtajaks avalduse 93 noort, kes taotlevad toetust oma annete arendamiseks. Nende hulgas on ka kaks meie maakonna noort.

Septembri algusest 15. oktoobrini said kõik põhi- või keskharidust omandavad noored taotleda fondist stipendiumi, et osaleda aineolümpiaadidel, konkurssidel, spordivõistlustel, või huvi-, spordi- või keeltekooli õppemaksu tasumiseks.

Käesoleval aastal taotleb toetust 93 noort 12 maakonnast. Ida-Virumaalt laekus taotlusi 40, Harjumaalt 21, Tartumaalt üheksa, Viljandimaalt seitse, Järvamaalt ja Pärnumaalt neli, Põlvamaalt ja Valgamaalt kaks ning Lääne-Virumaalt, Raplamaalt, Saaremaalt ja Võrumaalt laekus üks taotlus.

Kõige enam taotlevad lapsed toetust (53 taotlust) spordi, sealhulgas tantsimise jaoks (nii riigisiseste kui ka rahvusvaheliste võistluste osalustasudeks, varustuse soetamiseks, treeninglaagriteks ja kuutasudeks). Muusikaga tegelemiseks taotleb toetust 22 noort. Keele- ja teadushuvi arendamiseks taotleb toetust kaheksa noort, kelle seast neli soovib tegeleda süvitsi füüsika-, matemaatika-, aga ka teadusõpingutega, kolm tahab õppida võõrkeeli ning üks osaleda olümpiaadidel.

Kokku laekus taotlusi rohkem kui 48 000 euro ulatuses. Koos ACE Logistics Estonia AS-i meeskonna toetusega jagatakse sel aastal toetusteks laiali 10 000 eurot. Stipendiaadid selguvad hiljemalt 5. novembril.

22.10.2021 26.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto