R, 9.12.2022

Teatrikinos avatakse Tuuli Puhveli vitraažinäitus

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Teatrikinos avatakse Tuuli Puhveli vitraažinäitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuuli Puhveli näituse plakatil leidub nii asju kui ka olevusi.
Tuuli Puhveli näituse plakatil leidub nii asju kui ka olevusi. Foto: Rakvere Teater

Rakvere Teatrikinos avatakse esmaspäeval, 25. oktoobril kell 17.17 Tuuli Puhveli vitraažide näitus “Asjad ja olevused”.

Tuuli Puhveli sõnul tuleb äravisatud asjade või materjalide uus ja salapärane võlu esile, kui ajahammas ja loodusjõud on nende kallal tublisti tööd teinud. “Kui teraselt kuulata, vestavad nad lugusid – väga vaikselt. Olen mõned lood kinni püüdnud ning klaasi ja tina abil nähtavaks vorminud,” lausus kunstnik.

Tuuli Puhvel on kunsti õppinud Tartu kunstikoolis ja Tallinna kunstiülikoolis maali erialal ning õpetab tudengeid Tartu kõrgemas kunstikoolis Pallas. Ta on Eesti Akvarellistide Ühenduse ja Tartu Kunstnike Liidu liige.

Kunstniku sõnul on tema lemmiktehnikateks akvarellmaal ja vitraaž, aga ta on teinud ka õlimaali, mosaiiki, seina- ja laemaalinguid, ruumilisi objekte, installatsioone, tekstiili-, maa- ja kirjakunsti, samuti tegelnud seina- ja laemaalingute restaureerimisega. “Oma töid luues püüan olla võimalikult spontaanne, protsessi ja materjale usaldav. Kõigi tehnikate puhul pole see küll ühevõrra võimalik, kuid püüan märgata töö käigus ilmuvaid teeotsi, mis meelitavad radadele, millest mul enne aimugi ei olnud,” rääkis Tuuli Puhvel. “Tööde valmimine võib olla kahtlaselt sarnane uitamisega linnaserva tühermaadel või meelt muretult tühjaks ja rõõmsaks tegeva rattaretkega kruusa- ja metsateede labürindis.” 

Märksõnad
Tagasi üles