N, 1.06.2023

Kadrina valla häältemagnet Siim Umerov lahkus EKRE-st ja kaalub ka volikogukohast loobumist

Mart Rauba
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Siim Umerov pääses Kadrina valla suurima häälesaagiga volikogusse. Peale 23. oktoobri proteste otsustas ta lahkuda EKRE-st.
Siim Umerov pääses Kadrina valla suurima häälesaagiga volikogusse. Peale 23. oktoobri proteste otsustas ta lahkuda EKRE-st. Foto: Erakogu

Siim Umerov, kohalike omavalitsuste valimistel Kadrina vallas enim hääli kogunud kandidaat, andis sotsiaalmeedia vahendusel teada, et lahkub EKRE ridadest – põhjuseks laupäeval Vabaduse väljaku protestiürituselt kõlama jäänud sõnumid. Nädala alguses pidi selguma ka tema jätkamine Kadrina vallavolikogus.

Umerovi sõnul võib Tallinnas toimunut nimetada mõnes mõttes viimaseks piisaks. "Üleüldine Eesti poliitikas esinev toon on minu jaoks ebavajalikult kuri ja ebavajalikku vastasseisu tekitav," ütles ta pühapäeva õhtul Virumaa Teatajale. Kõige vastuvõetamatumaks nimetas ta protestisõnumites tervishoiutöötajate verbaalset ründamist.

Kas see tähendab ka vallavoliniku mandaadist lahti ütlemist? Kuigi postituses lubas Umerov jätkata "vaba-agendina", kõrvalseisva poliitikahuvilisena ning enda koduvalla volikogu liikmena, pühapäeva õhtul ta viimases enam kindel ei olnud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles