Rakvere haiglas peatati plaaniline ravi

Rakvere haiglas on taas avatud koroonaosakond ja seal töötav personal on komplekteeritud teiste osakondade arvelt. FOTO: Marianne Loorents

Terviseamet rakendab alates tänasest arstiabi osutajatele täiendavad meetmed, et tulla toime COVID-19 nakkusega patsientide hulga kasvuga. Rakvere haiglas peatati plaaniline statsionaarne ravi juba reedel, suletud on üks operatsioonituba ja pool õendusosakonnast.

Rakvere haigla juhataja Ain Suurkaev, kes ise on samuti koroonaga tõvevoodis, ütles, et küsimus pole mitte voodikohtades, vaid personalis, keda ei piisa. "Me peame inimesi COVID-osakonda ringi tõstma ja asendust neile pole," lausus ta.

Suurkaevu sõnul jätkavad täies mahus praegu tööd sünnitusosakond ja günekoloogiline abi. "Püüame jätkata ka kirurgilise päevaraviga," lisas ta. "Mis saab sisestatsionaarist, on praegu lahtine. Kahjuks tuleb vist ka see osakond peagi kokku tõmmata."

Terviseamet andis teada, et praeguses hädaolukorras hospitaliseeritakse eelkõige neid patsiente, kes vajavad vältimatut arstiabi. Samuti peatub piirkonniti plaaniline ravi.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja ja hädaolukorra juht Mari-Anne Härma otsustas, et COVID-19-ga haiglaravi vajajate kõrge arvu tõttu rakendatakse tervishoiuteenuse osutajate valmisoleku teise taseme kõiki meetmeid. Statsionaarse eriarstiabi ja üldarstiabi osutajad peavad arvestama olukorraga, kus abivajajate hulk ületab tavapärase abi osutamise võimekuse. "Tervishoius võetakse kasutusele meetmed, mida tavaolukorras ei rakendata. See on viimane abinõu enne erakorralise abi piiramist," selgitas Härma.

Terviseamet tõstis viimati ohutaset 20. augustil, mille järel keskenduti vaktsineerituse kasvatamisele. Tänahommikuse seisuga on koroonaviiruse leviku riskitase väga kõrge. Haiglaravil viibib 446 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravil 39 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 20. Haigestumise epideemiline kasv jätkub vähemalt järgneva kahe-kolme nädala jooksul.

23.10.2021 27.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto