P, 29.01.2023

Vanast mõisa kaalukojast võib saada eriline luksuskorter

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Vanast mõisa kaalukojast võib saada eriline luksuskorter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakvere vanalinna piirile jääval alal on potentsiaali areneda tänapäevaseks ilusaks elamukeskkonnaks.
Rakvere vanalinna piirile jääval alal on potentsiaali areneda tänapäevaseks ilusaks elamukeskkonnaks. Foto: Marianne Loorents

Virumaa Muuseumid otsustas loobuda Rahvaaia kõrval ilutsevast kaalukojast, mis museaalide hoiustamise eesmärki täitis. Uhkel hoonel on aga potentsiaali olla palju enamat kui lihtsalt ladu.

Kaalukoda pandi oksjonikeskkonda müüki septembri lõpus alghinnaga 12 000 eurot. “Kuigi hoone oli meil kasutusel museaalide hoidlana, oli see sealse kehva sisekliima tõttu tegelikult halb lahendus,” sõnas Virumaa Muuseumide juhataja Viljar Vissel ja lisas, et muuseumi nõukogu langetas otsuse kaalukoda maha müüa. “See oli meile pigem kuluks ning tekitasime museaalidele paremad hoiustamisvõimalused Palmse mõisa.”

Kaalukojas ei ole elektrit ega vett, kuid sel on hea asukoht ja suur potentsiaal. “Meilegi üllatuseks kujunes lõpphinnaks oksjonil lausa 63 000 eurot, mis läheb kõik Rehbinderi maja ja politseimuuseumi sisehoovi ümberehituseks,” jätkas Vissel ning lisas, et kaalukojale tuli enam kui 100 pakkumist.

Märksõnad
Tagasi üles