Rakvere munitsipaalkoolid jätkavad pärast vaheaega kontaktõppel

Rakvere gümnaasium ja teised Rakvere munitsipaalkoolid jätkavad kontaktõppel. FOTO: Tairo Lutter

Rakvere linnavalitsus otsustas koos koolijuhtidega, et Rakvere linna munitsipaalkoolides (Rakvere reaalgümnaasiumis, Rakvere gümnaasiumis ja Rakvere põhikoolis) jätkub õppetöö 1. novembril kõikides kooliastmetes tavapärasel viisil.

Rakvere abilinnapea Laila Talunik rääkis, et praegu ei anna epidemioloogiline olukord Rakvere linnas alust suunata kõiki koole peale vaheaja lõppu distantsõppele, kuna nakatumiste arv on väiksem kui teistes piirkodades.

"Jälgime olukorda ja kujundame edasisi otsuseid tihedas koostöös terviseameti Ida regionaalosakonnaga. Kui mõnes klassis või koolis tekib suurem nakatumiskolle, siis kaalume vajadusel õpilaste suunamist distantsõppele kooli ja klassikomplektide kaupa," lisas Talunik.

Rakvere koolijuhtide sõnul jõudsid haridus- ja teadusministeeriumi juhised esmaspäevast kavandatava üleriigilise kiirtestimise kohta koolidesse alles neljapäeva õhtul. Testimise korralduses on praegu veel palju ebaselget ja mitu lahendamist vajavat küsimust. Koolid edastavad info jooksvalt. "Sellises mahus kohustuse panemine kooli õlgadele on absurdne," sedastas Rakvere linna suurima kooli, reaalgümnaasiumi direktor Martti Marksoo.

Rakvere gümnaasiumi direktor Riina Veidenbaum paneb kõigile koolivaheajareisilt naasnutele südamele teha kindlasti kiirtest ja tuletab meelde, et kooli tuleb tulla täiesti tervena.

"Täna saavad end vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 12. eluaastast. Palun kasutage võimalust ja vaktsineerige end koroonaviiruse vastu. Nii kaitsete enda ja teiste tervist ning saame ühiskonna hoida kauem avatuna," lisas Laila Talunik.

29.10.2021 02.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto