R, 7.10.2022

Oskar Rohilal täitub sajas aastaring, aga ta pole kindel, kas saab sünnipäeva pidada

Lisette Luik
, suvereporter
Oskar Rohilal täitub sajas aastaring, aga ta pole kindel, kas saab sünnipäeva pidada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oskar Rohila on härra, kelle puhul on tema teotahet ja toimetamisi nähes raske uskuda, et mees saab peagi sajaaastaseks.
Oskar Rohila on härra, kelle puhul on tema teotahet ja toimetamisi nähes raske uskuda, et mees saab peagi sajaaastaseks. Foto: Marianne Loorents

11. novembril sajaaastaseks saaval härral jäi ka 99. sünnipäev pandeemia tõttu tähistamata. Sellest hoolimata ütleb ta, et praegusel ajal on kõik maailmas hästi. Sajaaastaseks elamise saladus on tema sõnul töö tegemine ja tervise eest hoolitsemine.

Oskar Rohila on sündinud 1921. aastal Haljalast viie kilomeetri kaugusel. 1938. aastast on ta elanud Rakveres. Kodukandist on ta eemal olnud vaid sõjaaastatel. Oskar Rohila on elus igasuguseid asju näinud. “Linna naastes vaatasin, et üks matus oli – et maeti sõjaväelast. Rongkäigu ees oli üks mees ratsahobusega. Mina vaatasin, et miks ta seal on, aga teine päev sain teada, et tema oli Tallikas. Kohalik huumorimees, kes tegi nalja. Tema käis end seal näitamas. Tema lood ilmusid isegi ajalehes,” rääkis Rohila naerusui loo kunagisest Rakvere elust.

Kuidas elada sajaaastaseks?

Märksõnad
Tagasi üles