Rakveres abiellutakse koroona kiuste

Krista Masing ja Margus Bõstrov 22. oktoobril abielutunnistusega Rakvere linnavalitsuse kabinetis. FOTO: Terje Pärnasalu

Alates 1. novembrist ei tohi Rakvere linnavalitsuse maja kabinetis abielluvad paarid enam registreerimisele külalisi kutsuda, abielu sõlmimise juures võivad viibida vaid fotograaf ja abiellujate alaealised lapsed. Linnavalitsuse valges saalis abielluvaid paare see piirang esialgu ei mõjuta. Kõik sündmusest osavõtjad peavad mõistagi kandma maski.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rakveres abiellutakse linnavalitsuse majas Lai tänav 20. Kui registreeritakse kabinetis, tuleb maksta 30 eurot. Kui abielluda soovitakse valges saalis, sõltub tasu nädalapäevast: näiteks reedel on see 75 eurot, laupäeval aga 175.

“Koroona esimene laine oli eelmise aasta kevadel. Siis me märkasime muidugi seda, et abiellujate arv vähenes perioodil märts-aprill-mai. Põhjus oli kindlasti ka selles, et riik läks lukku, inimesed püsisid kodudes ja väga-väga paljud lükkasid oma toiminguid edasi. Suvel olukord paranes, aga sügisel tuli koroona teine laine,” rääkis Rakvere linna perekonnaseisuametnik Terje Pärnasalu.

04.11.2021 06.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto