K, 27.09.2023

Vaata Pandivere piirkonna noorte tehtud lühifilme

Mart Rauba
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Foto: Youtube

Suvel toimunud meedialaagrites said Tapa, Vinni ja Väike-Maarja valla noored võimaluse püüda kaadrisse oma kodupaik. Oma ala professionaalide juhendamisel valminud lühifilme saavad nüüd vaadata kõik.

Noori juhendasid teiste seas Ungarist pärit režissöör ja produtsent Edina Csüllög, filmimonteerija Martin Männik, dokumentalist Kullar Viimne, operaator Urmas Reisberg, stsenarist Anti Naulainen, helioperaatorid Janeli Adermann ja Liisa Taul ning režissöör Moonika Siimets, kelle film "Seltsimees laps" on üles võetud sealsamas Pandivere piirkonnas.

Projekti "Pandivere piirkond tuntuks läbi noorte digiloovuse" eesmärk oli anda kohalikele tulevikutähtedele filmiväljaõpet, tuua neid kogukonnaelule lähemale ja koguda filmide abil tuntust kogu Pandivere piirkonnale.

Kahe suvise laagri käigus tegi iga valla filmimeeskond valmis video oma kodupaigast. Kas läheneda ülesandele dokumentaalses või mängufilmi võtmes, oli jäetud noorte enda otsustada. Sestap on kõik filmid erineva lahendusega. Leidub kauneid droonivaateid loodusele ja Lääne-Virumaa mõisatele, aga on ka spordireportaaž Väike-Maarja olümpiamängudelt, kus võistlevad ujuja Kessu Vettelasi ja maadleja Anti Vastatatti.

Laagrit korraldas LEADER-programmi abiga MTÜ Paik. Esimest korda näidati lühifilme suurelt ekraanilt Tamsalu kultuurimajas septembris enne Pandivere arengukonverentsi "Arukas küla ei ole üksi".

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles