N, 1.06.2023

EKRE-st lahkunud Kadrina valla häältemagnet volikogukohast ei loobu

Merly Raudla
Facebook Twitter
Comments
Kadrina vallavolikogu liige Siim Umerov kohast ei loobu, kuigi lahkus EKRE-st.
Kadrina vallavolikogu liige Siim Umerov kohast ei loobu, kuigi lahkus EKRE-st. Foto: Ain Liiva

Kohalike omavalitsuste valimistel Kadrina vallas enim hääli kogunud EKRE kandidaat Siim Umerov lahkus erakonnast, kuid hakkab volikogus kohaliku elu edendamise eest seisma.

Esimesel Kadrina vallavolikogu uue koosseisu istungil tõdes Siim Umerov, et hakkab volikogu töös osalema. "See oleks pretsedenditu, kui kõige rohkem hääli saanud kandidaat taandab ennast volikogust, kuna ta ei ole juhtumisi enam erakonna liige," kõneles Umerov. "Nii kaua, kuni saan neid lubadusi, millega kandideerisime, edasi kanda, olen volikogus," ütles Umerov. "Meid on kaks esindajat ja eks me teeme omavahel koostööd ikka. Hääletame koos, südametunnistuse ja meie programmi järgi," selgitas noormees ja lisas, et tal ei ole plaanis mõne valimisliidu või erakonnaga liituda.

EKRE Lääne-Virumaa piirkonna juhi Anti Poolametsa hinnangul on kõik pärast Vabaduse väljaku protestiüritust parteist lahkunud isikud erakonda eksitanud ja 23. oktoobri protestimiitingu meelsus on võlts­ettekääne. Poolamets on öelnud, et Umerov peaks volikogu mandaadi loovutama.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles