Okas näitas, et kaitsevägi reageerib kärmelt

President Alar Karis (hallis) käis vaatamas, kuidas reservväelased idapiiril ajutisi tõkkeid püstitasid. FOTO: Vabariigi Presidendi Kantselei

Möödunud nädalal hakkasid paljude reservväelaste telefonid piiksuma ja 1684 mehel-naisel paluti viivitamatult kogunemispunktidesse ilmuda. Lisaõppekogunemine Okas oligi niimoodi plaanitud, et saaks kontrollida, kui kiiresti ollakse valmis sõjalist riigikaitset tugevdama. Täna lõpetavad reservväelased kagupiiril töö ja hakkavad kolonnides sõjaväelinnakutesse tagasi sõitma.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud kolmapäeval said kaitseväe juhataja ettepanekul kutse lisaõppekogunemisele Okas osa pioneeripataljoni ja luurekompanii koosseisu arvatud reservväelasi, kokku 1684 inimest. Esimene reservväelane, pioneeripataljoni meedik vanemveebel Ülle Pomerants oli Tapa sõjaväelinnaku kogunemispunktis kaks tundi pärast kutse saamist. “Sain sõnumi, et tuleb viivitamatult kohale ilmuda. Minul on kodus kaks kassi, organiseerisin nende toitmise. Töötan kiirabis, ütlesin ülemusele, et annan teada, kui tagasi olen,” kõneles Pomerants pärast kogunemispunkti jõudmist.

Kaitseväelased said kiirelt lahinguvalmidusse. Koostöös Kaitseliidu ning politsei- ja piirivalveüksustega alustati laupäeval piiritõkete rajamist Kirde- ja Kagu-Eestis.

23.11.2021 25.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto