Tuliseks kiskunud istungil valiti Einar Vallbaum tagasi Viru-Nigula vallavanemaks

Ei häbenenud enda poolt hääletada: Einar Vallbaumi (keskel) eestvedamisel sai valimisliit Meie Kodu volikogusse 12 kohta ja täpselt nii palju sai ta hääli ka vallavanema valimisel. FOTO: Marianne Loorents

Hoolimata Viru-Nigula vallavolikogu opositsiooni põhimõttelisest vastuseisust ja palju hääli saanud vastaskandidaadist jätkab Viru-Nigula vallavanema ametis kogenud poliitik Einar Vallbaum. Kolme kogukonda – Kundat, Viru-Nigulat ja Aserit – koondavas vallas tõotab poliitilises mõttes tulla emotsionaalne aeg.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viru-Nigula vallavolikogu koalitsiooni moodustab vaid üks ühendus – valimisliit Meie Kodu. Einar Vallbaum selle esinumbrina kogus kohalikel valimistel aukartust äratavad 424 häält ja andis sellega suure panuse 12 mandaadi ehk 21-liikmelises volikogus enamuse saamiseks.

Opositsioon on Viru-Nigula vallas killustatud, koosnedes neljast poolest, kuid on valmis Vallbaumi ja Meie Kodu vastu koostööd tegema ning on selleks sõlminud isegi koostöölepingu. Kahe leeri vahel ilmnes terav ning häälekas vastuolu juba istungil, kus näiliselt oli kõik ette teada – Vallbaumi seltskonnal on piisavalt hääli, et omal ajal ka maavanema ja riigikogu liikme ametit pidanud mees uuesti vallavanemaks valida.

24.11.2021 26.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto