Sõmerul valmib taastuvkütusel põhinev katlamaja

Sõmeru taastuvkütusel põhinev katlamaja valmib veel selle aasta lõpus. FOTO: Janek Seidelberg

Energiatootja Adven alustas suvel taastuvkütusel põhineva katlamaja ehitamist ja aasta lõpuks jõutakse ehitustöödega lõpusirgele, edastab Rakvere valla koduleht. Katlamaja võimsusega 850 kW võimaldab biokütusele üleminekuga leevendada olulisel määral maagaasi hinnatõusust kerkinud küttekulusid. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lisaks aitab küttelahenduse muutmine säästa märkimisväärselt keskkonda. 850 kW võimsuse juures on tulevikus võimalik vähendada CO2 heitmeid ligi 485 tonni võrra aastas, kirjutatakse valla kodulehel.

Adveni projektide direktor Priit Tiit sõnas, et biokütusel põhinev katlamaja on oluline edasiarendus kohalike energiatarbijate jaoks. "Panustame selle nimel, et tuua gaaskütte kõrvale stabiilsema hinnatasemega, soodsama ja keskkonnasõbralikuma lahenduse, milleks on biokütus. Biokütus põhineb peamiselt kohalikult hakkpuidul, võimaldades väärindada võsa, raiejäätmeid või muud tarbepuiduks sobimatut puitmaterjali. Pingutame meeskonnaga, et peale ehitustööde lõppu võimalikult ruttu saada ühele poole tehniliste testimiste ja kasutusloa taotlemisega," selgitas Tiit.  

25.11.2021 27.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto