K, 31.05.2023

Sõmerul valmib taastuvkütusel põhinev katlamaja

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Sõmeru taastuvkütusel põhinev katlamaja valmib veel selle aasta lõpus.
Sõmeru taastuvkütusel põhinev katlamaja valmib veel selle aasta lõpus. Foto: Janek Seidelberg

Energiatootja Adven alustas suvel taastuvkütusel põhineva katlamaja ehitamist ja aasta lõpuks jõutakse ehitustöödega lõpusirgele, edastab Rakvere valla koduleht. Katlamaja võimsusega 850 kW võimaldab biokütusele üleminekuga leevendada olulisel määral maagaasi hinnatõusust kerkinud küttekulusid. 

Lisaks aitab küttelahenduse muutmine säästa märkimisväärselt keskkonda. 850 kW võimsuse juures on tulevikus võimalik vähendada CO2 heitmeid ligi 485 tonni võrra aastas, kirjutatakse valla kodulehel.

Adveni projektide direktor Priit Tiit sõnas, et biokütusel põhinev katlamaja on oluline edasiarendus kohalike energiatarbijate jaoks. "Panustame selle nimel, et tuua gaaskütte kõrvale stabiilsema hinnatasemega, soodsama ja keskkonnasõbralikuma lahenduse, milleks on biokütus. Biokütus põhineb peamiselt kohalikult hakkpuidul, võimaldades väärindada võsa, raiejäätmeid või muud tarbepuiduks sobimatut puitmaterjali. Pingutame meeskonnaga, et peale ehitustööde lõppu võimalikult ruttu saada ühele poole tehniliste testimiste ja kasutusloa taotlemisega," selgitas Tiit.  

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles