R, 9.12.2022

Kodukokkade konkursile oodatakse jõulutoitude retsepte

Mart Rauba
, ajakirjanik
Kodukokkade konkursile oodatakse jõulutoitude retsepte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jõululaud ootab värskeid mõtteid.
Jõululaud ootab värskeid mõtteid. Foto: Shutterstock

Kuni 1. detsembrini oodatakse kodukokkade jõuluretsepte, mille järgi valminud toidud maitsevad Põhja-Eestile iseloomulikult. Osalejaid ootab võimalus näha oma retsepti valmivas kokaraamatus ja võtta osa kokakunsti töötoast.

Konkursile saab retsepte esitada Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustiku kodulehel.

Maaeluministeeriumi välja kuulutatud Põhja-Eesti maitsete aasta algas koos hooajaga maikuus ja kestab järgmise aasta maini. Konkursi korras on juba kokku kogutud kevadisi ja talviseid retsepte, nüüd on aeg jõulutoitudeks.

Konkurssi korraldava Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustiku esindaja Katrin Kulli sõnul on eelmised konkursid läinud väga hästi, mõlemale saadeti paarkümmend toiduretsepti. Kõikide konkursside parimad retseptid avaldatakse kevadel retseptiraamatus.

Konkursil osalemise juhend on lihtne: mõtle välja ja valmista Põhja-Eestist pärit toorainest jõulutoit, jäädvusta protsess, pane retsept ja lugu kirja ning saada konkursile. Korraldaja kodulehel on ka kohalike maitsete märgisekandjate nimistu, kuid kindlasti ei pea inspiratsiooni ammutama üksnes sealt.

Kull rõhutas, et lisaks võimalusele oma toiduidee kaante vahele saada kutsutakse osalejad sel korral eriüritusele. Eelmise konkursi ajal toimus see Sagadi mõisas, kus restorani peakokk andis retseptide kohta tagasisidet ning pakkus enda valmistatud toite, millele jagas juurde kommentaare. Seekordseid osalejaid oodatakse uue aasta alguses samasugusele üritusele Anija mõisa, kus kodukokad saavad hindamatut tagasisidet peakokk Ülle Niinemetsalt ja tema meeskonnalt.

Märksõnad
Tagasi üles