Lisaõppekogunemise okkad pääsesid koju

Täna lõppes eelmisel kolmapäeval alanud reservväelaste lisaõppekogunemine Okas. FOTO: Madis Veltman

Täna lõppes eelmisel kolmapäeval alanud lisaõppekogunemine Okas, millel osalenud reservväelased tagastasid täna varustuse ja suunduvad tagasi oma igapäevatoimetuste juurde.

Õppuse lõppu märkisid eile õhtul Taara linnakus ja täna hommikul Tapa linnakus toimunud rivistused.

"Mina ütlen teile suur tänu kaitseväe manöövris osalemise eest," lausus kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem õppusel Okas osalenute poole pöördudes. Kaitseväe juhataja ütles, et lisaõppekogunemisele tulnute kõrval tunnustab ta kõiki reservväelaste pereliikmeid, elukaaslasi, lähedasi ja tööandjaid. "See on teiepoolne panus riigikaitsesse – aitäh teile selle eest," lisas kindralleitnant Herem.

1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Andrus Merilo sõnul oli õppus muljet avaldav mitmes mõttes – nii reservväelaste kohale jõudmise kui ka lahingvalmiduse saavutamise kiiruse tõttu.

Lisaõppekogunemise Okas peaeesmärk saavutati esimese 48 tunni jooksul, kui õppusele kutsutud üksused formeeriti ja need olid valmis oma edasisi ülesandeid täitma. Lisaks lahingvalmiduse saavutamisele ja piiritõkke rajamisele tegelesid üksused operatsiooniala vaatlusega ning harjutasid rasketehnika kasutamist kaitseväe keskpolügoonil. Lõuna-Eestis tegutsenud üksused aitasid kaasa Kaitseliidu lasketiiru ehitusel.

Lisaõppekogunemise Okas eesmärgiks oli lahinguvalmiduse kontrollimine. 

26.11.2021 30.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto