L, 9.12.2023

Triin Varek valiti kindla häälteenamusega linnapeaks

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Vastse linnapea Triin Vareku esimene õnnitleja oli volikogu esimees Mihkel Juhkami.
Vastse linnapea Triin Vareku esimene õnnitleja oli volikogu esimees Mihkel Juhkami. Foto: Aivar Ojaperv

Reede õhtupoolikul Rakvere linnapeaks valitud Triin Varek sai volikogust 14 poolthäält, mis tähendab, et vähemalt kaks toetushäält tuli ka opositsioonist. Pärast valituks saamist andis Varek teada, et linnavalitsus moodustatakse viieliikmeline ja hakkab koosnema linnapeast, kolmest abilinnapeast (Laur Kaljuvee, Neeme-Jaak Paap, Kert Karus) ja ühest linnavalitsuse liikmest (Tõnis Pruler).

Triin Varek oli ainus kandidaat linnapea ametikohale. "Neli aastat tagasi erasektorist poliitkasse tulles oli mul arusaam, millega tegu," rääkis Triin Varek ennast tutvustades, "kuid mul polnud aimu, mis ootab ees. Need aastad olid töised, pingelised ja põnevad. Neil aastail realiseerus palju linna jaoks olulisi projekte. Linna areng ja hea käekäik peavad jätkuma, suured väljakutsed ootavad ees."

Varek rõhutas, et poliitiku töö on rahvast teenida. "Loodan, et olen linnajuhina juba näidanud, millised väärtused on mulle olulised. Loodan, et olen poliitikasse toonud siirast ja avalikku suhtlust. Linnarahvas on andnud mulle mandaadi. Kui peate mind vääriliseks, siis luban teha linnapeana parimaid otsuseid linlaste ja linna jaoks."

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles