PÖFF-i veebikino toob koju festivali võidufilmid

Kaader grand prix' võitnud sakslase Andreas Kleinerti filmist "Armas Thomas". FOTO: PÖFF

PÖFF-i veebikino toob alates tänasest vaatajatele koju kätte ligemale 30 filmi äsja lõppenud festivali kavast.

Kodustele ekraanidele jõuavad grand prix´ võitnud "Armas Thomas" ja teised auhinnatud linateosed.

PÖFF-i veebikinos linastuv festivali  grand prix´ võitnud "Armas Thomas" on sakslase Andreas Kleinerti film Ida-Saksamaa rebellist kirjanikust Thomas Braschist. See on kummardus kunstile ja mässumeelsusele, mis mõjub nagu sõõm värsket õhku meie poliitiliselt korrektsel ajastul.

Vaadata saab parima operaatoritöö auhinna saanud filmi "Ütle, kes on sinu sõbrad", mis jutustab uimastikauplejast Yilmazist ja on üks tänavusi parimaid Türgi linateoseid, parimaks debüütfilmiks tunnistatud linateost "Teistsugused inimsööjad” – Saksa režissööri Francesco Sossai katset tungida inimese meeleseisundi ja ihade sügavikku.

"Põhjusega mässajad" võidufilm "Ööliblikad" on poolaka Piotr Stasiku väljakutsuv, intrigeeriv ja poeetiline ellujäämisdraama poistest, kes põgenevad laagrist, kui internet välja lülitatakse. Parimas Balti filmis "Jooksus" kaob psühhoosihoo tagajärjel jäljetult Marija kallim, kelle otsimiseks võtab tüdruk ette pika teekonna. Leeduka Andrius Blaževičiuse film on suurepäraste näitlejatöödega südamlik töö täis energiat ja kirge, nagu resümeeris žürii.

Publiku lemmikfilm on "Sõja sosinad", kus Berliinis töötava kurdi õpetaja turvaline elu laguneb koost, kui ta avastab, et tema surnuks arvatud õde on sattunud kodumaal Kurdistanis käiva jõhkra sõja keerisesse. Sakslase Florian Hoffmanni linateos näitab, kuidas ka väga kaugel toimuv sõda võib mõjutada meie kõigi elu.

Lisaks värsketele auhinnafilmidele saab näha valikut PÖFF-i programmist: Kasahstani režissööri Ädilhan Jeržanovi eksootilist absurdikomöödiat "Karjaimmuunsus", Prantsuse režissööri Jean-Christophe Meurisse'i komöödiat "Veriapelsinid", Belgia režissööri Volkan Üce dokumentaalfilmi "Kõik hinnas". Venemaa filmikunsti esindavad veebikinos Aleksei Kozlovi "Südametunnistus", Aleksei Fedortšenko "Viimane "Kallis Bulgaaria"", Andrei Zaitsevi "Blokaadipäevik" ja Julia Bobkova dokumentaalfilm "Stanislavski. Elujanu".

Elle Kulli elutööauhinnale on pühendatud filmid "Ukuaru" ja "Surma hinda küsi surnutelt".

Noorte- ja lastefilmide festivali Just Film kavast on veebikinos "Diiler" (Belgia), "Busteri võlumaailm" (Taani) ja teisi filme.

Lisaks saab tasuta näha kaht kassetti #noorfilmitegija, kuhu on koondatud lühifilmid, mis on valminud PÖFF-i noorte stipendiumikonkursi raames.

Enamikku filmidest saab vaadata kuni 19. detsembrini ja kava täieneb jooksvalt. 15. detsembrist on aga ekraanil Goethe Instituudi esitletav Saksa filmide programm.

PÖFF-i veebikino tegutseb Elisa veebiplatvormil Elisa Stage. Veebikino filme saab vaadata ainult Eestis.

30.11.2021 02.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto