T, 30.05.2023

Tapa linnas avatakse Eesti nüüdisaegseim jäätmejaam

Andres Tohver
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Eesti Keskkonnateenuste esindaja Rainer Randver (vasakul) Tapa abivallavanemale Andrus Freienthalile ja valla keskkonnaspetsialistile Mailis Sepale jäätmejaama paberi­pressi tööd tutvustamas.
Eesti Keskkonnateenuste esindaja Rainer Randver (vasakul) Tapa abivallavanemale Andrus Freienthalile ja valla keskkonnaspetsialistile Mailis Sepale jäätmejaama paberi­pressi tööd tutvustamas. Foto: Ain Liiva

Üheteist aasta eest välja käidud idee rajada Tapa jäätmejaam on pärast pikka vindumist jõudnud teostuseni. 560 000 eurot maksnud jaam ehitati valla rahaga ja see on tänapäevaseim Eestis.

Abivallavanem Andrus Freienthali sõnul koostati Tapa jäätmejaama projekt juba 2010. aastal. Miks jaama valmimine nii kaua aega võttis? “No seda peaks teiste meeste käest küsima,” ütles praegune Tapa vallavanem Riho Tell, viibutades näppu Alari Kirdi suunas, kes toona valda juhtis.

“Raha, lihtsalt raha. Me otsisime, kust me saaksime rahastust selle ehitamiseks, ja siis ma mäletan, et keskkonnainvesteeringute keskusega sai räägitud ja sealt ei olnud toona võimalik saada,” vastas Kirt kriitikale.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles