P, 7.08.2022

Suur tüli Tapa vallas: opositsioon pöördus justiitsministeeriumi poole, põhjuseks väidetav õiguste piiramine vallavolikogu töös

Andres Tohver
, ajakirjanik
Suur tüli Tapa vallas: opositsioon pöördus justiitsministeeriumi poole, põhjuseks väidetav õiguste piiramine vallavolikogu töös
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tapa vallavolikogu 25. novembri istung Tamsalu kultuurimajas.
Tapa vallavolikogu 25. novembri istung Tamsalu kultuurimajas. Foto: Andres Tohver

Kiviks kingas on Tapa vallavolikogu 25. novembri istung, kui valiti kuue komisjoni esimehed ja aseesimehed. Opositsioonilised vallavolinikud Ene Augasmägi (valimisliit Koostöö), Maksim Butšenkov (keskerakond) ja Reigo Tamm (reformierakond) leiavad, et rikuti reegleid ja seetõttu on tulemused õigustühised.

Mis siis ikkagi juhtus? "Volikogu alalistele komisjonidele me leiame nii esimehed kui aseesimehed ühe hääletamise käigus ehk siis me esitame komisjoni esimehe kandidaadi. Rohkem hääli saanud kandidaat saab esimeheks ja vähem siis aseesimeheks ja pärast kinnitame selle ühe poolthääletamise otsusega," teatas volikogu esimees Alari Kirt (valimisliit Valgejõgi) 25. novembri istungil vallavolinikele.

Muu hulgas ütles Kirt, et kui teiseks jäänu peaks saama null häält, on ta ikkagi valitud komisjoni aseesimeheks, sest "matemaatikas on ka null teatavasti number".

Märksõnad
Tagasi üles