Lepatriinudel algavad teatris jõulud

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Lepatriinud Mia ja Tim leiavad kodutee tegusa päkapiku Jussi abiga.
Lepatriinud Mia ja Tim leiavad kodutee tegusa päkapiku Jussi abiga. Foto: Kalev Lilleorg

Homme esietenduva Janno Põldma loo "Lepatriinude jõulud" tegelastele annavad  hinge ja päris inimeste isikupärased omadused TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 14. lennu tudengid.

"Lepatriinude jõule" mängitakse kahes koosseisus, nõnda, et kõik näitlejad saavad olla eri tegelased. Lavale tulevad raamatust tuntud lepatriinud Tim ja Mia, kärbsed Pedro ja Salvadore, koerakirp Max ja teised. Loomulikult ilmuvad ka päkapikk Jussi ja jõuluvana.

Loo lavastaja Urmas Lennuki kinnitusel on duubelkoosseis tudengite arengule kindlasti parem kui lihtsalt möödaminnes teha üht väikest rolli, voolida see filigraanselt valmis ning jääda ennast imetlema.

Noorte teatrinäitlejate elurõõm ja avastamistahe on üks selle lavastuse lisaväärtusi. "Mulle pööraselt meeldib, kuidas nad töötavad. Isegi kui hea lahendus on olemas, on nad valmis kohe uut otsima. See on kindlasti hea võimalus saada ka täiskasvanutel tuttavaks meie tulevaste näitlejannade ja näitlejatega," rääkis lavastaja.

Lapsed on Urmas Lennuki sõnul kõige nõudlikum publik üldse. "Selles suhtes on see noorte näitlejate jaoks karmim eksam, kui mistahes koolitöö iganes saab olla. Kui sa suudad kõige nõudlikumale ja ausamale teatripublikule kohale jõuda, siis on näitleja sündinud. Ma ise armastan lastele teatrit teha just sellepärast, et siis saan ma ausa kriitika – kas olen juba liiga vana, et maailma mõista ja lavastada, või on mõned aastad veel jäänud," rääkis Lennuk muiates.

Lavastuses mängivad Saamuel Pilpak, Germo Toonikus, Maria Valk, Luisa Lõhmus, Theodor Tabor, Pirte Laura Lember, Erko Sild ja Johanna Vaiksoo. 14. lennu kursuse juhendaja on Katariina Unt.

Loo autor on Janno Põldma, lavastaja Urmas Lennuk, kunstnik Kristjan Suits, helilooja Kristjan Priks. "Lepatriinude jõulud" esietendub 8. detsembril Rakvere teatri suures saalis, lavastust mängitakse 21. detsembrini vaid Rakveres.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles