E, 5.06.2023

Kuriteokahtlustuse saanud tunnustatud treeneri Riho Rannikmaa saatus selgub lähitulevikus

Toomas Herm
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Tunnustatud treener Riho Rannikmaa.
Tunnustatud treener Riho Rannikmaa. Foto: Ain Liiva

Prokuratuur esitas hiljuti tuntud sumo- ja judotreenerile Riho Rannikmaale kahtlustuse karistusseadustiku kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. Viru ringkonnaprokuratuurist öeldi, et kriminaalmenetluse edasine käik selgub lähitulevikus.

Täpsemalt öeldes on prokuratuur esitanud kohtueelsel uurimisel kogutud materjalid Rannikmaa kaitsjale vandeadvokaat Küllike Nammile. Virumaa Teataja andmetel võib antud juhtumil kriminaalmenetluse lõpetada oportuniteediga.

Oportuniteet on kriminaalmenetluse lõpetamine süüdistatava ja prokuröri kokkuleppena avaliku menetlushuvi puudumise korral ja kui süü ei ole suur. Süüdistatav ei pea sel juhul end süüdi tunnistama, kuid oportuniteediga lõpetamine eeldab, et ta on teo siiski toime pannud. Karistusregistrisse aga märget ei lähe. Süüdistatav peab heastama kuriteoga tekitatud kahju, tasuma kriminaalmenetluse kulud ning maksma kindla summa riigi tuludesse või sihtotstarbeliseks kasutamiseks üldsuse huvides. Oportuniteediga saab lõpetada teise astme kuriteo.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles