N, 9.02.2023

Meedialiidu peatoimetajad valisid pressisõbraks teadusnõukoja

Andres Tohver
, ajakirjanik
Meedialiidu peatoimetajad valisid pressisõbraks teadusnõukoja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Irja Lutsar.
Irja Lutsar. Foto: Gert Tali

Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmeskanalite peatoimetajad valisid täna veebis toimunud aastakoosolekul selle aasta pressisõbraks teadusnõukoja liikmed.

Teadusnõukotta kuuluvad Tartu ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar, Tartu ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer, Tartu ülikooli psühholoogia instituudi afektiivse psühholoogia vanemteadur Andero Uusberg, Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst ja Tartu ülikooli kirurgiliste haiguste professor Peep Talving, Tartu ülikooli kliinikumi infektsioonhaiguste arst Pilleriin Soodla ja Tartu ülikooli rakendusviroloogia uurija-professor Andres Merits.

Peatoimetajad rõhutasid, et teadusnõukoja liikmed on alati kättesaadavad ja selgitavad oma parimas teadmises ning usus koroonaviirusega seotud detaile, trende ja jagavad soovitusi, kuidas ühiskond peaks käituma. Teadusnõukoja liikmed on julgenud ka oponeerida poliitikutele. Nad on pidanud oma avameelsuse ja siiruse tõttu taluma ühiskonna ühe osa põhjendamatut ja halastamatut kriitikat ning on seadnud ka oma isikliku turvatunde löögi alla.

Märksõnad
Tagasi üles