Rakvere reaalgümnaasiumi õpilased ja Karveliisa annetasid haiglale

, suvereporter
Copy
Kingitusi tooma tulnud lapsed olid heategevusprojektist elevil.
Kingitusi tooma tulnud lapsed olid heategevusprojektist elevil. Foto: Lisette Luik

Rakvere reaalgümnaasiumi 1.a klassi juhataja Erika Bauer on head teinud üle kümne aasta. Tänavu tehti annetus Rakvere haigla ärkamistoale. Õpetaja sõnul on haigla siinsamas meie kodukohas ja ka meie lapsed satuvad vahel sinna.

Algne plaan oli ärkamistoale annetada pidžaamasid, mänguasju ja raamatuid. Ööriided otsustati paluda Karveliisa õmblustöökojast. Kuna Erika Bauer ja Anneli Raimets, Karveliisa õmblustöökoja asutaja, on kooliõed, kes suhtlevad tänini, oli pöörduda lihtne. Kui Bauer tegi Raimetsale ettepaneku projektis osaleda, oli too meeleldi nõus.

Õmblustöökoda annetab ärkamistoale kaksteist komplekti 90–120 sentimeetrit pikkadele lastele mõeldud pidžaamasid. Need on lastepäraste mustritega ja trikotaažist. Tehismaterjale, mida võib tihtipeale pidžaamade kangas olla, nendes ööriiete materjalis ei sisaldu. “Tegime need puhtast puuvillast, et need oleksid ihusõbralikud,” ütles Raimets ja ei tahtnud annetuse rahalist väärtust nimetada. Kuid on ju teada, et heategevusprojektis osaledes töötunde ei loeta ega sente ei arvestata.

Tagasi üles