P, 29.01.2023

Lahemaa Rahwamuusikud mängivad ja kõnelevad Klassikaraadios

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Lahemaa Rahwamuusikud mängivad ja kõnelevad Klassikaraadios
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Iginoored Lahemaa Rahwamuusikud esinemas Eesti vabaõhumuuseumis.
Iginoored Lahemaa Rahwamuusikud esinemas Eesti vabaõhumuuseumis. Foto: Peeter Langovits

Folklooriansamblist Lahemaa Rahwamuusikud, kel täitus 46 tegutsemisaastat ja kes pani äsja 46 lugu plaadile "Laula-tantsi Lahemaaga", kõnelevat saadet saab kuulata Klassikaraadios laupäeval, 25. detsembril kell 13.05. 

Lahemaa Rahwamuusikud panevad saates "Olemine" pillid hüüdma ning löövad laulu lahti. Räägivad, laulavad ja mängivad pilli ansambli eestvedaja Viivi Voorand ning ansambli liikmed Andrus Schasmin, Arvi Schasmin, Ingrid Nurmsalu, Jaanus Komp, Kanni Vahvik, Kersti Nurmsalu, Raivo Nurmsalu, Raivo Riim, Riho Hütt, Silvi Pugri ja Tamara Hütt.

Viivi Voorand ütles, et vestlusringis meenutati ansambli algusaega ja arutleti, mis Lahemaa Rahwamuusikuid koos hoiab, aga ka musitseeriti. "Saab kuulata nii neid lugusid, mis vestutamise vahele mängisime, kui ka lugusid plaadilt." 

Lahemaa Rahwamuusikud tulid kokku 1975. aasta novembris helilooja Veljo Tormise ideena ning 46 aastat hiljem ollakse ikka Lahemaa laulumängu või tantsulaulu sees. Plaadile "Laula-tantsi Lahemaaga" valiti ansambli sellised lemmiklood, mis annaksid võimalusi kaasa laulda või laulu järgi tantsida.

Märksõnad
Tagasi üles