Poistekoor laulis helge jõulutunde südamesse

Virumaa Poistekoor laualab Kuno Kerge juhatusel jõulud helisema, solistiks dirigent Tõnis Sarap. FOTO: Inna Grünfeldt

Virumaa Poistekoori kontsert “Jõululaul, Sinule” täitis jõulureedel Rakvere Kolmainu kiriku ja kuulajate südamed helge sooja jõulutundega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pisikeste ja noormeesteks sirgunud laulumeeste, suurepäraste solistide ning laulvate dirigentide etteasteid sisaldanud kavasse oli pikitud nii hellust ja pühalikkust kui ka kerget huumorit. Dirigentide Tõnis Sarapi, Andrus Siimoni ja Kuno Kerge juhatamisel ning dirigendi ja pianisti Kaur Pennerti klaverisaatel helisesid hääled kui jõulukellad.

Virumaa Poistekoor, noormeestekoor, ühendkoor ja solistid Rasmus Villem Lood, Markus Nõlvak, Ron Rasmus Deinfeldt, Tõnis Sarap ja Kuno Kerge panid kaunilt kõlama jõulusoovid, laulsid ajast, kui vanaema oli veel väike plika ja käis jõuluööl loomadele maiust viimas, kandsid ette indiaani traditsionaali ning teisi jõulumeelseid laule. Dirigentide trio – Andrus Siimon, Kuno Kerge ja Tõnis Sarap – kehastus kolmeks lustlikuks piparkoogimehikeseks, kel “jalas püksid magusad ja kuub on magus ka”. Mõtlikult ja hardalt kõlas Tõnis Mägi “Palve”.

23.12.2021 29.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto