R, 2.12.2022

Algab teine registreerumisvoor XIII noorte laulu- ja tantsupeole

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Algab teine registreerumisvoor XIII noorte laulu- ja tantsupeole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
XII noortelaulupeol esines enam kui 35 000 peolist.
XII noortelaulupeol esines enam kui 35 000 peolist. Foto: Erik Prozes

Alates tänasest saavad kollektiivid end kirja panna XIII noorte laulu- ja tantsupeole "Püha on maa". 2023. aastal toimuva noortepeo teine ja ühtlasi viimane üldine registreerumisvoor lõppeb 31. jaanuaril.

Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juhataja Margus Toomla sõnul on XIII noorte laulu- ja tantsupeo ettevalmistused täies hoos. "Nendel kooridel, kes möödunud aasta septembrikuus meile oma osalemisest teada andsid, on tänaseks laulikud juba suuresti käes ning valmistumine noortepeoks võib kohe peale koolivaheaega alata. Kohe-kohe on algamas ka juhendajate repertuaariseminarid ning kevadel on kollektiivijuhid oodatud laulu- ja tantsupeo esitluskontsertidele," rääkis Toomla.

Toomla tõdes, et viimased hooajad on kollektiividele COVID-19 viirusest tingitud piirangute tõttu keerulised olnud. "Loodetavasti aitab laulu- ja tantsupeoks valmistumine nendest segastest aegadest meid üheskoos veidikene lihtsamini läbi, sest laulu- ja tantsupidu on ikka olnud koori- ja rahvatantsuliikumisele oluliseks väljundiks," lausus sihtasutuse juhataja.

XIII noorte laulu-ja tantsupeole registreerumiseks on kollektiividel tarvis täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris, mis asub internetis aadressil: https://register.laulupidu.ee. Kollektiive saab noortepeole kirja panna 3. kuni 31. jaanuarini 2022. Juba registreerunud kollektiividel on sel perioodil vajaduse korral võimalik õppematerjale juurde tellida.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu kannab ühist juhtmõtet "Püha on maa". Noortepeo loovjuhtide selgitusel on "püha" selline sõna, mida argipäevas väga tihti ei kasutata. Seda sõna hoitakse puhuks, kui tuleb rääkida millestki väga erilisest. Millestki, mis väärib meie eriti sügavat austust ja mida ei tohi rikkuda.

Teekonnal laulu-, tantsu- ja rahvamuusikapeo poole õpitakse üheskoos rohkem märkama ja hoidma igas argipäevas seda, mis püha – meie keelt, meie maad ja ka meie ühist kodu, planeeti Maa. See juhtmõte on olnud lähteideeks laulupeol, inspireerinud rahvamuusikapeo loojaid ning nende väärtustega kokku kasvamisest jutustab ka tantsupeo etendus pealkirjaga "Sillad".

XIII noorte laulu- ja tantsupidu "Püha on maa" toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Tallinnas.  XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman ning rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin. XIII noorte laulu- ja tantsupeo visuaalse identiteedi autor on Mart Anderson.

Märksõnad
Tagasi üles