Konkursile "Kultuurisõber 2021" saab esitada kandidaate

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Taas on võimalik kultuurisõpru tunnustada.
Taas on võimalik kultuurisõpru tunnustada. Foto: Kultuuriministeerium

Konkursile "Kultuurisõber 2021" saab esitada kandidaate 14. jaanuarini. Kultuuriministeerium tunnustab 2021. aasta jooksul kultuuri toetanud ettevõtteid ja metseene sõbrapäeva ajal veebruaris.

Kandidaate võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid. Kultuuriministeeriumis kogunev komisjon valib välja eri valdkondade kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadi.

Esimest korda tunnustab ministeerium aasta kultuurikorraldajat, sest kultuurikorraldaja jaks ja jõud on see, mis laseb mõtetel teoks saada ning toetajad kokku tuua.

Kultuuriminister Tiit Terik ütles konkursi väljakuulutamisel, et kultuurielu on püütud hoida avatuna nii palju kui võimalik. "Erakapitali panus ja pikaajalised koostöösuhted on osutunud üha olulisemaks ja riik tunnustab seda," rääkis minister.

Kultuuri toetanud ettevõtjad ja eratoetajad ehk kultuurisõbrad selgitatakse välja üheteistkümnendat korda.

Aastate jooksul on tunnustust pälvinud nii suuremad kui ka väiksemad ettevõtjad, nende seas rahvusvahelised suurettevõtted ja üleilmselt tuntud kaubamärkide esindajad Eestis. Samuti on kultuurikorraldajad igal aastal esile tõstnud metseene.

Kandidaadiks ei saa olla kultuuriministeerium või selle valitsemisala asutus, nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused, riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid või organisatsioonid, kelle põhitegevus on toetuste jagamine.

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet.

Tagasi üles