Tapa vallas otsitakse põgenenud poni Joosepit

Copy
Eesti väikeponi tõugu Joosep ehmatas ja pani jooksu esmaspäeva õhtul, ööpäev hiljem otsingud veel kestsid.
Eesti väikeponi tõugu Joosep ehmatas ja pani jooksu esmaspäeva õhtul, ööpäev hiljem otsingud veel kestsid. Foto: Erakogu

Tapa vallas Naistevälja kandis algas esmaspäeval päästeoperatsioon. Otsitakse Joosepit – heledakarvalist eesti väikeponi, kes pani jooksu kella nelja paiku õhtul. Teisipäeva pärastlõunal otsisid Joosepit kümmekond inimest ja üks droon.

Kadunud loom on kolmeaastane ja tema täpne tõunimi on eesti väikeponi. "Tüdrukud käisid poniga kelgutamas, poni ehmatas maastikul ja jooksis ära," rääkis poni peremees, Rakvere Linnaorkestri dirigent Teno Kongi. Sedasi pole Joosep tema sõnul varem minema perutanud. "Tavaliselt, kui ta on jooksu pannud, siis ta jääb ise seisma mingil hetkel."

Teate poni kadumisest postitas Teno Kongi oma Facebooki seinale ning teisipäeva pärastlõunaks oli sellel ligi sadakond jagamist. Joosepit asus esmaspäeval otsima terve küla: kümmekond inimest, kel kasutada mõned ATV-d ja droon. Kongide pere peab Nõmmemäe talus kokku nelja kabjalist, lisaks Joosepile on veel kolm suurt hobust, keda samuti otsingutel rakendati. Hobustega käidi läbi Saiakopli ja Naistevälja vahelised metsad, sest need loomad võivad üksteise häälitsusi kuulda mitme kilomeetri kaugusele. Kongi ütles, et territooriumi läbi kammides oli kohati ka tunda hobuste elevust. "Kuskil ta siin tuterdab," lausus Kongi. Kadumise päeval kestsid otsingud kella poole kaheni öösel.

Tagasi üles