Video Kunda jazzmuusikud kaverdasid armastatud "Pistoda laulu"

Mart Rauba
, ajakirjanik
Copy
Foto: YouTube kuvatõmmis

Kunda lauljanna Jana Kütt koos See Pole See Trioga esitavad oma esimest videosinglit “Pistoda laul”. Kultusfilmist “Viimne reliikvia” kõikide eestlaste hinge pugenud laul on trio käes saanud uue ja mõnusalt jazziliku hingamise.

See Pole See Trio toob nõukogudeaegse Eesti parimad muusikapärlid kuulajateni maitsekalt tänapäevases helikeeles, andes neile seeläbi justkui uue elu. Lisaks jazzile omastele instrumentidele kasutavad nad ka live-elektroonikat. Olulisel kohal on põhjamaine esteetika ning vahetu väljendus läbi improvisatsiooni. Ansambli kava toob nostalgiamomendi vanemale generatsioonile ning Eesti kullafondi avastamisrõõmu nooremale publikule. Kontserdipublikult on saadud tagasisidet, et teada-tuntud laulude tekstidki on värskes helikeeles saanud nende jaoks uue tähenduse.

See Pole See Trio koosneb kolmest noorema põlvkonna jazz-muusikust. Loo arranžeeris ja vokaali esitab Rakvere Muusikakooli laulustuudio kasvandik Jana Kütt, saksofonil on Tobias Tammearu, akordionit ja bassi mängib Robert Rebane. Käesolev projekt sündis Jazzliidu ja Jazzkaare ühisnäituse Tallinn 67 raames toimunud kontserdi jaoks, kus esitati veel mitut estraadihitti samast ajastust. Ka Arne Oiti "Kaks kuukiirt" ja Uno Naissoo "Must mees" leidsid uue kuue mittetraditsioonilises trio-koosseisus, mille keskmeks on improvisatsioon ning pop-muusikas esinevate harmooniate sulam.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles