Naaber sulges naabri töökoja uksed

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Kaalukoja uus omanik piiras oma krundi aiaga ja tagaplaanile jääva töökoja uksi ei saa seetõttu enam kasutada.
Kaalukoja uus omanik piiras oma krundi aiaga ja tagaplaanile jääva töökoja uksi ei saa seetõttu enam kasutada. Foto: Ain Liiva

Rakvere populaarne rehvitöökoda piiritusetehase juures peab end 90 kraadi pöörama, sest uus naaber pani oma krundile aia ümber. Töökoja senised uksed avanevad otse naaberkrundile, ja kuna kokkulepet tühja platsi kasutamiseks ei saavutatud, peab OÜ Rehvix ehitama oma töökojale uue sissepääsu.

Rehvixi juhatuse liige Priit Videvik lausus, et lihtsam on alla anda ja kogu töökoda ringi ehitada. “Mu advokaat soovitas: sa Priit võid vaielda, kohut käia, raha raisata, võibolla isegi võita, aga kui naaber ei taha sinuga läbi saada, siis lõpuks jääd sa ikka kaotajaks,” resümeeris ta eelmise aasta lõpus hargnema hakanud lugu.

Rehvix OÜ on Rakveres Vabriku tänaval rehvitöökoda pidanud viimased 23 aastat. Tegutsetakse rendipinnal. Töökoja üks iseärasusi on see, et uksed avanevad otse naaberkrundile, mille omanikuks oli kuni eelmise aasta teise pooleni sihtasutus Virumaa Muuseumid.

Tagasi üles