Kas korter, maja või mõis? Lääne-Virumaa kinnisvaraturg kihutab muu Eestiga kaasa

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Copy
Vanamõisa mõisaparki on aja jooksul hooldatud ja suviti on seal täitsa mõnus jalutamas käia.
Vanamõisa mõisaparki on aja jooksul hooldatud ja suviti on seal täitsa mõnus jalutamas käia. Foto: Ain Liiva

Meie väikses maakonnas, nagu mujalgi Eestis, on kinnisvaraturg järsult kuumaks läinud. Mõnede andmete kohaselt on korterite hinnad viimase aastaga lausa 25 protsenti tõusnud. Ent siiski on pakkumine oluliselt väiksem kui nõudlus. Ka eksklusiivsemaid hooneid, nagu näiteks mõisaid, liigub Lääne-Virumaal hämmastavalt palju.

Uusarenduste ehitus ei ole Rakveres veel lahti läinud, kuid kõik märgid viitavad sellele, et lähiaastatel see juhtub. Vaadates kasvõi kinnisvaraportaale, on selge, et palju tehinguid tehakse elamumaadega, millele detailplaneering juba tehtud. "Näen, et paari aastaga hakatakse Rakverre ja lähiümbrusesse ehitama kolme-nelja korrusega kortermaju, mis ei ole nii-öelda nišitooted, vaid korralikud projektid koos parkimiskohtade ja mänguväljakutega," kirjeldas kinnisvarabüroo Uus Maa Virumaa juhtiv konsultant ja maakler Margus Punane.

Sahinad käivad, et ühel suuremal projektil on linnaga juba kooskõlastus olemas ja heade juhuste kokkulangemise korral võib ehitustegevuseks minna juba tänavu. "Minu teada on ühel suurel projektil konkurss juba läbi viidud ning teisel on lõpusirgel," sõnas Punane.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles