Igaühel on õigus elektrile

Siret Kotka
, Riigikogu keskerakonna fraktsiooni aseesimees
Copy
Siret Kotka.
Siret Kotka. Foto: Mihkel Maripuu

Õhtulehe 6. jaanuari juhtkirjas kirjutatakse: “Kuigi koroona on haaranud kõik valitsuse meeled ja energia, on viimane aeg pöörata tähelepanu lähenevale sotsiaalsele katastroofile.” Õhtuleht prognoosis, et lähikuudel kasvab inimeste meeleheide seoses hinnatõusuga kõrgele tasemele.

Veel mõni aeg tagasi ei osanud meist keegi ette näha, kui rängalt elektri ja gaasi hinnatõusu anomaalia hakkab mõjuma nii Eesti eratarbijatele kui ka ettevõtjatele. Praegu hakkame jõudma hinnatõusu epitsentrisse. Üleüldise hinnatõusu leevendamiseks tuleb riigil rakendada nii lühi- kui ka pikaajalisi meetmeid.

Viimastel nädalatel on paljude poliitikute telefon olnud piltlikult öeldes punane – inimesed helistavad ja uurivad, mida vabariigi valitsus kavatseb ette võtta ja kuidas inimesi aidata. Ärevil ollakse hinnatõusu pärast kõigis ühiskonnagruppides: ettevõtjatest õpetajateni, vähem kindlustatutest keskklassini. Nüüd vajavad abi ka need, kes varem on saanud oma eluga ilusasti hakkama. Olen ka ise viimastel aegadel palju inimeste murekõnesid kuulanud. Viimati näiteks oli kõne Tapa vallas Porkunis elavatelt pensionäridelt, kelle detsembrikuu elektriarvel seisis uskumatuna tunduv summa, mis ületas 1000 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles