Pika tänava varemed tahetakse likvideerida esimesel võimalusel

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Pikk 22 platsikest kaunistavad Edith Kotka-Nymani skulptuur ja Porganditrepp, kuid risustavad ajutised piirdeaiad ning lagunenud müürid.
Pikk 22 platsikest kaunistavad Edith Kotka-Nymani skulptuur ja Porganditrepp, kuid risustavad ajutised piirdeaiad ning lagunenud müürid. Foto: Ain Liiva

Rakvere abilinnapea Kert Karus ütles, et kui linna eelarve vastuvõtmisel üllatusi ei juhtu ja sinna plaanitud rahasummale mõnd teist rakendust ei nõuta, hakatakse aadressil Pikk 22 asuvat platsi õige pea korrastama.

Kõnealune osa linnaruumist on Rakvere kaunispaik ja häbiplekk korraga. Sellelt algab omapärane Vallimäele viiv Porganditrepp ning eelmise aasta lõpus paigaldati sinna Rakvere aukodaniku Edith Kotka-Nymani kena ja maitsekas skulptuur, kuid sealset vaadet rikuvad ajutised aiad ning nende taga paiknevad müürijäänused.

2020. aasta juulis varises välimööbliga sisustatud puhkeplatsi kõrval oleva vana tõllakuuri paekivist sein kokku. Hiljem selgus, et mängus oli olnud pahatahtlik käsi – vastutusvõimetu isik oli müüri enne lõhkunud ja selle varisemist kiirendanud, kuigi rajatis polnud ka enne seda ohutu. Varisemispaik ja alles jäänud müürijupid ümbritseti ajutiste piiretega, mis asuvad seal tänase päevani.

Tagasi üles