N, 8.12.2022

Raamatukogude aasta juhatasid sisse tädi Ellen, Tobias ja teine b

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Raamatukogude aasta juhatasid sisse tädi Ellen, Tobias ja teine b
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raamatukogude aasta avamisel Lääne-Virumaa keskraamatukogus luges Mudlumi teost näitleja Tiina Mälberg.
Raamatukogude aasta avamisel Lääne-Virumaa keskraamatukogus luges Mudlumi teost näitleja Tiina Mälberg. Foto: Ain Liiva

"Ja mis siis, et sured ära? Mis vahet seal on, vara või hilja? Ega sellepärast ei saa oma elu elamata ja raamatuid ostmata jätta," luges eile veidi pärast keskpäeva näitleja Tiina Mälberg Lääne-Virumaa keskraamatukogus ette Mudlumi teost "Mitte ainult minu tädi Ellen".

Samal ajal võis kuulda lasteosakonnas kirjaniku ja lavastaja Urmas Lennuki esituses katkendit Piret Raua raamatust "Tobias ja teine b", mis algab nõnda: "Ühel märtsikuisel hommikul, mõni päev enne kevadvaheaja algust olid klassi plikad kooli tulles kangesti elevil." Lugu tähelepanelikult jälginud Rakvere gümnaasiumi 2.b klassi õpilased arvasid, et nendega pole päris nõnda juhtunud nagu Tobiasega, aga mõni äpardus on teinekord ikka ette tulnud.

Ühise üleeestilise ettelugemisega kahest enim laenutatud Eesti autori teosest avati raamatukogude aasta. Kõiki ettelugemisi ühendas üks ja sama tekstilõik Mudlumi teosest "Mitte ainult minu tädi Ellen" ja Piret Raua lasteraamatust "Tobias ja teine b".

Raamatukogude aasta avaürituse otseülekanne tehti Eesti vanimast rahvaraamatukogust Tarvastu raamatukogust, kus kultuuriminister Tiit Terik nimetas raamatukoguhoidjaid tähtsateks teejuhtideks raamatute ja teadmiste maailmas.

Eestis tegutseb üle 800 rahva-, kooli-, teadus- ja erialaraamatukogu. Iga teine Eesti elanik on raamatukogu lugeja ja aastas tehakse 13 miljonit laenutust ning ligi 7 miljonit raamatukogu külastust ja üle 8 miljoni virtuaalkülastuse.

Märksõnad
Tagasi üles