Lääne-Virumaal on kõrge vaktsineerimise taseme eest toetust saanud kaheksa hooldekodu

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Copy
Väike-Maarja hooldekodu on üks kuuest toetuse saajast.
Väike-Maarja hooldekodu on üks kuuest toetuse saajast. Foto: Kristel Kitsing

Sotsiaalministeerium on tänaseks toetanud rahaliselt 66 hoolekandeasutust, kes on täitnud tingimused vaktsineerituse kõrge taseme saavutamiseks. Toetuse saamiseks peab vähemalt 90 protsenti töötajatest olema kahe doosiga vaktsineeritud ja toetuse summat saab suurendada, kui suur osa hoolekandeasutuse elanikest on kaitstud ka tõhustusdoosiga. Lääne-Virumaalt on toetust saanud kaheksa hooldekodu.

Toetusmeetme maksumus on 823 728 eurot, millest toetusi on välja makstud 391 497 euro eest. Toetust on saanud 66 hooldekodu, suurim väljamakse hoolekandeasutusele oli umbes 41 000 eurot. Toetusi saab taotleda 15. jaanuarini.

"Tõhustusdoosiga on tänaseks vaktsineeritud üle 90 protsendi hooldekodude elanikest, kelle puhul on tõhustusdoos immunoprofülaktika eksperdikomisjoni soovituste järgi näidustatud. Neid arve on saatnud ka madalad haigestumiste ja haiglasse sattumise näitajad," ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. "Vaatamata sellele ei tohi me valvsust kaotada, sest omikroni viirus võib olla eakatele sama ohtlik kui varasemad ja tuleb olla valmis uue laine tekkeks. Oluline on jätkata tõhustusdooside tegemist ning pingutusi nakkuskollete ennetamiseks ja puhangutega toimetulekuks."

Iga täielikult vaktsineeritud töötaja kohta on plaanis maksta 120 euro suurust toetust juhul, kui asutuse töötajatest on kahe doosiga vaktsineeritud vähemalt 90 protsenti. Hooldekodul on võimalik toetussummat 50 kuni 90 protsendi võrra suurendada, kui täidetakse ka klientide tõhustusdoosiga vaktsineerimise soovitav sihttase. Sel juhul on hooldekodul võimalik saada toetust 180 kuni 228 eurot töötaja kohta. Toetuse minimaalne suurus ühe asutuse kohta on 1200 eurot.

Lääne-Virumaalt on toetust saanud Väike-Maarja Hooldekodu, Imastu Hooldekodu OÜ, Pandivere Pansion OÜ, Osaühing S.K. Rakvere Hooldekodu, Ulvi Kodu, Tammiku Kodu Sihtasutus, OÜ Nemesten, OP EAKATEKODU OÜ.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles