T, 17.05.2022

Galerii ⟩ Murutraktorid krossitasid Sõmerul kolm tundi jutti

Murutraktorid krossitasid Sõmerul kolm tundi jutti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Napilt esikohast ilma jäänud Võtikmetsa tiim on selles rivis küll viimane, kuid kestussõidus tuleb kombineerida kiirust ja vastupidavust.
Napilt esikohast ilma jäänud Võtikmetsa tiim on selles rivis küll viimane, kuid kestussõidus tuleb kombineerida kiirust ja vastupidavust. Foto: Ain Liiva

Võidusõit kõikvõimalike liikurite vahel ja igal aastaajal on normaalne, kuid kombinatsioon murutraktorist ja talvest kõlab ikkagi kummaliselt, olgem ausad. Sõmerul selline kihutamine aga laupäeval toimus ja tegemist oli lausa Eesti meistrivõistluste avaetapiga.

​Murutraktoritega on maailmas võidu sõidetud juba aastakümneid. Eestistki on ametlikud võistlused ja tulemused teada vähemalt 2012. aastast. "Minul läheb näiteks neljas hooaeg," ütles Rait Rosar, üks Sõmeru võistluse korraldajaid ja ühtlasi osalejaid. "Siin Sõmerul on meil esimene etapp, aga see on ainus talvine. Kui soojaks läheb, siis jätkame, järgmine võidusõit toimub loodetavasti Kundas."

Eesti võidusõidud toimuvad murutraktorite liiga arvestuses, aga võistelda saab ka Balti sarjas, kus osalevad nii põhja- kui ka lõunanaabrid, ja kel isu ning võimalusi rohkem, saab võistlemas käia ka välismaal. 

Märksõnad
Tagasi üles