R, 9.12.2022

Rakvere teatrit tabas haigestumiste laine

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Rakvere teatrit tabas haigestumiste laine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Etenduse "Suvitusromaan" on Rakvere teater näitlejate haigestumise tõttu sunnitud sel nädalal ära jätma.
Etenduse "Suvitusromaan" on Rakvere teater näitlejate haigestumise tõttu sunnitud sel nädalal ära jätma. Foto: Kalev Lilleorg

Direktor Velvo Väli sõnul ei mölla teatrimajas koroona, vaid tegemist on juhuste kokkulangemise ja eri haigustega. Korraga on haiguslehel neli-viis töötajat, sealhulgas näitlejaid, ja osa etendusi tuleb ära jätta, sest asendused pole võimalikud.

Sel nädalal jätab või jättis teater ära neli etendust: esmaspäevaks plaanitud väljasõidud Märjamaale ja Tartusse ning ühe neljapäevase ja ühe reedese etenduse omas majas. Ära jäävad vastavalt "Oi, Johnny" ja "Suvitusromaan".

"Etenduse ära jätmine on kõige viimane meede – tavaliselt püüame selle ikka asendada," lausus Rakvere teatri direktor Velvo Väli. "Aga kahjuks polnud sel korral teisiti võimalik. Mõned etendused jäid või jäävad sel nädalal ära ja pakume piletiomanikele võimalust see asendada või leiame siis mõne muu lahenduse."

Direktor kinnitas, et haigestumiste taga pole üht ja ainust põhjust. "Ei ole koroonakollet, kuigi ka see haigus on meiegi majast läbi käinud," lausus ta. "Enne pandeemiat kippusid inimesed väiksemate haigustega – köha-nohu ja kerge palavik – tööl käima, aga tänaseks oleme targemad. Praegu hoiame ka sellised inimesed majast eemal, et midagi levima ei hakkaks ja teatrit täitsa kinni ei peaks panema"

Väli kõneles, et haiguslehti algatatakse ja lõpetatakse, seega konkreetset haigestunute arvu nimetada ei saa. "Tänase seisuga on neli inimest haiged, sealhulgas näitlejad, kuid eile oli teine seis ja homme võibolla taas uus number. Mingeid asju me saame siiski mängida ja kõik etendused ära ei jää."

Teatri kolmapäevane väljasõit Põlvasse on hetkel jõus ja mängukavas on alles ka reedene kontsertetendus "Lihtsalt, rõõmuks" Tamsalus ja laupäevane "Katk.Est.Used." Rakvere teatrimaja suures saalis.

Rakvere teatri ära jäävad etendused

  • "Oi, Johnny" 20. jaanuaril Rakvere teatri suures saalis. Pileti saab vahetada mõnele järgmisele "Oi, Johnny" etendusele.
  • "Suvitusromaan" 21. jaanuaril Rakvere teatri suures saalis. Pileti saab vahetada mõnele järgmisele "Suvitusromaani" etendusele.

Vahetuseks palutakse ühendust võtta teatri kassaga aadressil kassa@rakvereteater.ee.

Küsimuste korral palutakse ühendust võtta kassaga aadressil kassa@rakvereteater.ee või tööpäeviti kell 12–16 telefonil 329 5444.

Märksõnad
Tagasi üles