R, 9.12.2022

Oleg Gross: palgatõusu lubaduse oleme täitnud

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Oleg Gross: palgatõusu lubaduse oleme täitnud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oleg Gross omanimelise jaeketi kaupluses.
Oleg Gross omanimelise jaeketi kaupluses. Foto: Elmo Riig

Mullu oktoobris andis Grossi Toidukaubad omanikfirma AS OG Elektra teada, et tõstab alates 1. novembrist oma ettevõtte kauplustes teenindajate palga 813–1100 euroni. Firma omanik Oleg Gross kinnitab, et lubadus on täidetud.

OG Elektra algatas palgatõusu konkurent Lidli tõttu, kes värbab agaralt töötajaid ja lubab neile maksta sektori keskmisest kõrgemat palka.

“Meie lubadus oli, et tõstame Grossi Toidukaupade ketis müüjate miinimumpalga vähemalt 813 euroni ehk jaekaubanduse mediaanpalga tasemeni. Edasine sõltub juba inimese panusest ja töökohast, osa müüjate palk tõusis ka 1100 euroni,” rääkis Oleg Gross.

Gross lisas, et kõige suurem palgatõus oli ettevõtte Narva kauplustes, kus palganumber oli seni olnud kõige väiksem.

Kõnealust küsimust ajendas Grossile esitama paar päeva tagasi Virumaa Teatajale laekunud vihje, kus küsija väitis, et lubatud palgatõusu pole olnud. “Inimene kas töötab mõnel muul ametikohal kui müüja või pole ta meie lubadusest täpselt aru saanud,” vastas ettevõtte omanik. “Palun pöörduda tal oma probleemiga otsese juhi poole või töötasuosakonda. Kui on mingi eksitus, kui palk on valesti arvestatud, siis kindlasti maksame vahe välja. Kinnitan, et müüjate miinimumpalk tõusis meie firmas 1. novembril 813 euroni nagu lubatud.”

2020. aastal oli OG Elektra töötajate keskmine kuupalk 1124 eurot. Novembris toimunud müüjate palgatõus tähendas ettevõttele 300 000 – 400 000 eurot lisakulu kuus.

Grossi sõnul valitseb jaekaubanduses praegu tööjõupuudus ja Lidli jõuline sisenemine jaekaubandusturule suurendab seda veelgi. “Meil on küll enam-vähem kõik ametikohad täidetud, aga kui keegi lahkub, on asendaja leidmine raske või kohati võimatu,” ütles ta. “Isegi Ida-Virumaal on tunda tööjõupuuduse esimesi märke. Ainus koht, kus seda pole, on Narva.”

Mullu oktoobris selgitas Oleg Gross Virumaa Teatajale, et nii nagu teistes sektorites, erineb ka nende ettevõttes palk regiooniti. “Meie tööpakkumiste kuulutustes on kirjas “pakume konkurentsivõimelist palka”, mis tähendab, et pakume piirkonna jaekaubandussektori keskmisest kõrgemat palka ning Tallinnas ja Narvas on see number loomulikult erinev.”

Küsimusele, kas Lidli tulek teeb Oleg Grossi ja OG Elektra ärevaks või paneb mõtlema, vastas firma omanik oktoobris järgmiselt: “​Muidugi paneb. Ja ma ütlen juba ette ära, et mõnedes kaubagruppides ei suudagi me nendega sammu pidada. See kaup, mille nad Saksamaalt odavalt kätte saavad, jääbki neil tulevikus odavamaks kui Eesti teistes jaekettides. Meil on eriti raske, sest me ei saa ka Eesti turult hulgikaupa kõige odavama hinnaga kätte, sest võrreldes teistega oleme ikka väikesed tegijad.”

Samas lisas Gross, et konkurentsi ta ei karda. “Eestimaine liha, eestlase põhitoit, jääb Grossi Toidukaupades kindlasti kõige odavamaks ja kvaliteetsemaks,” lubas ta.

Märksõnad
Tagasi üles