T, 17.05.2022

Kersti Kaljulaid: "Tänapäeval ei tohi poliitikud nalja teha, seda ei pruugita mõista"

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Kersti Kaljulaid: "Tänapäeval ei tohi poliitikud nalja teha, seda ei pruugita mõista"
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
President Kersti Kaljulaid.
President Kersti Kaljulaid. Foto: Ain Liiva

Rohkem kui paarkümmend aastat tagasi, ajal, mil Kersti Kaljulaid polnud veel president Kaljulaid, vaid tavaline peaministri nõunik, oli Mart Laaril komme helistada talle näiteks kell kaks öösel ja küsida, milline on Bulgaaria SKP? See infokild jõudis omal ajal Virumaa Teataja artiklisse ja Ekspressi huumorilisa Kranaat sai sellest inspiratsiooni, et oma naljaviktoriinis küsida: mis on Mart Laari taskus, kas pliiats, Kersti Kaljulaid või taskurätik?

Eelmise nädala lõpus viibis president Kersti Kaljulaid kaks päeva Rakvere kandis, käis siin matkamas ning ajas spordi- ning muudki juttu. Jah, just president Kaljulaid, sest presidendi tiitel on eluaegne nagu olümpiavõitja oma – ekspresidente või eksolümpiavõitjaid pole olemas. Riigiõigusliku tava kohaselt säilitab ametist lahkunud Eesti riigipea tiitli "president".

Mul ei soovitatud küsida, millal liitute erakonnaga Eesti 200, sest te nagunii ei andvat konkreetset vastust. Ma siis ei küsi. Küsin hoopis: kui teile tehtaks ettepanek, kas oleksite nõus riigikogu valimistel kandideerima Lääne-Virumaal erakonna Eesti 200 esinumbrina?

Märksõnad
Tagasi üles