T, 17.05.2022

Rakvere linnaretkel osales 250 inimest

Toomas Herm
, ajakirjanik
Rakvere linnaretkel osales 250 inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakvere linnaretke viimased paarsada meetrit läbis üks osaleja paljajalu.
Rakvere linnaretke viimased paarsada meetrit läbis üks osaleja paljajalu. Foto: Ain Liiva

Euroopa spordilinna tiitliga pärjatud Rakvere linnaretk oli terviseradade matkasarja avaüritus. Sellel osales laupäeval ka president Kersti Kaljulaid.

Kaljulaid rääkis enne rajale minekut, et teab paljusid matkaradu ja need kõik väärivad tema hinnangul avastamist. Eelmisel päeval ehk reedel osales Kaljulaid matkal Sõmerul. Sealset rada pidas president kõigile jõukohaseks. Eriti neile, kel raskusi üles-alla liikumisega. Kaljulaid ise kinnitas, et temal pole tõusude võtmisega probleeme. Samas viitas president praegustele ilmastikuoludele, mille puhul rajal võib olla jääd. “Luumurru paranemine võtab palju aega,” manitses ta matkasõpru ettevaatlikkusele. Kaljulaidi sõnul eelistab ta minna matkarajale kellegagi koos. “Mulle meeldib rääkida,” põhjendas ta.

Rakvere spordihoone juht Ave Sats ütles linnaretkel osalejatele, et kellele tundub liikumise tempo liiga kiire, sel pingutada ei maksa, vaid võib rahulikult jätkata omas rütmis. “Eksimist ei maksa karta, sest Rakveres ei olegi võimalik ära eksida,” julgustas Sats. Ta andis enne retkele minekut osalistele väikese ülevaate linnas toimuvatest spordiüritustest. Aastas on Rakveres umbes 400 üritust. Rakvere linnaretk oli terviseradade matkasarja avaüritus.

Märksõnad
Tagasi üles